Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Dlaczego nasza szkoła ???

Niby zwykła szkoła,

lecz nie do końca...

Niezwykłe miejsce,

niezwykli ludzie,

specjalny program pobytu

sprawią,iż spotkacie się

z przygodą życia. 

Sprawdźcie nas już dziś ! 

Witamy w naszej szkole

Blog najlepszej szkoły uzdrowiskowej w Polsce. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o naszej szkole to koniecznie odwiedźcie naszego facebook`owego Fan Pagea.

 • Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Kategorie
  Kategorie Wyświetla listę kategorii tego bloga.
 • Tagi
  Tagi Wyświetla listę słów kluczowych, które zostały wykorzystane na blogu.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Wpisy Zespołu
  Wpisy Zespołu Wyszukaj ulubiony zespół.
 • Archiwum
  Archiwum Zawiera listę wpisów, które zostały utworzone wcześniej.
Najnowsze wpisy

   Wakacje mięły szybko i radośnie, nadszedł czas pożegnania ze słońcem, wodą i błogim lenistwem

                      Wracamy do szkoły!!!

   Ale nie bądźcie smutni w szkole też jest wesoło, zwłaszcza jeżeli jest to nasza szkoła sanatoryjna, w której nie tylko się uczymy, ale też bawimy i zawiązujemy nowe przyjaźnie.

   Wszystkim naszym uczniom, którzy w tym roku szkolnym przebywać będą na turnusach leczniczych w uzdrowisku życzymy powodzenia w rozpoczynającym się roku szkolnym w ich zmaganiach na drodze do wiedzy.

Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju 

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 7

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

Wszystkim naszym uczniom przebywającym obecnie na turnusie jak i tym, którzy przebywali u nas wcześniej składamy serdeczne życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/17.

Mamy nadzieję, że na waszych świadectwach goszczą tylko dobre oceny.

Odkładamy na dwa miesiące obowiązki szkolne i będziemy odpoczywać czynnie i biernie.

Zapraszamy wszystkie dzieci z całej Polski w wieku od 0 do 18 lat na turnusy lecznicze do Rymanowa Zdroju.

Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Specjalnych

Czytaj dalej
Przeczytano: 43

Z rozmachem, gwarnie, wesoło, kolorowo przy muzyce i z wieloma atrakcjami upłynął Dzień Dziecka w Uzdrowisku. W niedzielę 28 maja dla dzieci wszystkie atrakcje były za darmo. Występowali dla dzieci między innymi:

Grupa wokalna "Dysonans"z RCKP w Krośnie

Grupa "Studio Berkowicz" z Jasła

Pokaz trików rowerowych w wykonaniu Krystiana Herby

Pokaz ratownictwa technicznego OSP Posada Górna i Rymanów Zdrój oraz PSP

z Krosna

Występ zespołu "Zbrucz" z Ukrainy

Występ dzieci ze Szkoły Sanatoryjnej

Czytaj dalej
Przeczytano: 56

   Z dumą informujemy, że nasi uczniowie brali udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla uczniów szkół szpitalnych i sanatoryjnych pt:

"Mały Pacjent - wielkie prawa"

i zajęli w nim czołowe miejsca:

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 81

Dodane przez w w Po lekcjach...

W dniu 8 kwietnia młodzież gimnazjalna wzięła udział w VII edycji programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo". Akcja ma na celu popularyzowanie właściwych nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia. Wychowawcy i gimnazjaliści zorganizowali wydarzenie pod tytułem "Piknik owocowo - warzywny na wesoło". Na piknik złożyły się:

 • prezentacje multimedialne
 • pogadanki tematyczne
 • dekoracja świetlicy
 • konkursy tematyczne
 • krzyżówki o zdrowym odżywianiu
 • konkurencje sprawnościowe

Młodzież uczestniczyła w warsztatach edukacyjno - kulinarnych przygotowanych i prowadzonych przez panią Joannę i Panią Lucynę.

Celem warsztatów było nabycie praktycznych umiejętności przyrządzania zdrowych kanapek i napojów, rozwijanie umiejętności pracy w grupie, nauczenia podstawowych technik kulinarnych i zasad czystości podczas pracy z żywnością. Przygotowane własnoręcznie potrawy zostały zdegustowane przez kolegów i koleżanki, wychowawców, personel szpitala.

A jak to było zobaczcie sami:

Czytaj dalej
Przeczytano: 83

Dodane przez w w Po lekcjach...

 Dzięki uprzejmości pracowników Urzędu Marszałkowskiego mamy możliwość zaprezentować Naszą Szkołę.

Poza pracami plastycznymi o tematyce świątecznej i wiosennej prezentujemy ofertę Uzdrowiska Rymanów S.A. skierowaną do dzieci i młodzieży. 

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ !!! 
Będziemy obecni od 6 do 21 kwietnia.

 

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 75

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

   Uczniowie klas młodszych z okazji przyjścia kalendarzowej wiosny przygotowali przedstawienie.

   Były wierze i piosenki mówiące o pięknie wiosny o budzącej się przyrodzie. Widzom najbardziej podobały się piosenki w rytm, których po zakończeniu przedstawienia zatańczyli wszyscy z radością.

Czytaj dalej
Przeczytano: 90

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

 

 Dzięki uprzejmości i życzliwości Dyrekcji i Pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu mamy możliwość zaprezentować Naszą Szkołę.

Poza pracami plastycznymi prezentujemy ofertę Uzdrowiska Rymanów S.A. skierowaną do dzieci i młodzieży. 

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ !!! 
Będziemy obecni do 31 marca.

Czytaj dalej
Przeczytano: 100

   We wtorkowy wieczór 21 lutego, szkolny zespół muzyczny dał koncert dla małych i dorosłych kuracjuszy sanatorium "Zimowit"

   Zespół składa się z dzieci i młodzieży przebywającej na leczeniu a prowadzony jest przez nauczyciela muzyki Pana Roberta Myszkala.

   W programie koncertu były utwory muzyki dawnej i współczesnej.

Czytaj dalej
Przeczytano: 109

Dodane przez w w Po lekcjach...

   Dnia 27. 01. 2017 r. dzieci uczestniczące w turnusie leczniczym odwiedziły  Galerię Sztuki w Rymanowie Zdroju. Kustosz galerii Wojciech Zagórski zapoznał dzieci i młodzież z ciekawymi wytworami prac artystów z  regionu Podkarpacia. W pogadance - opowieści pan Wojtek zaznajomił zwiedzających  z różnymi formami i technikami prac plastycznych, takich jak: obrazy olejne, zdjęcia, akwarelki, pastele, ikony i prace rękodzielnicze: prace z drewna oraz szkła - wytwory huty Sabina. Wystawa cieszyła się wielkim zainteresowaniem naszych wychowanków

Czytaj dalej
Przeczytano: 178

Dodane przez w w Po lekcjach...

   Jednym ze sposobów leczenia podczas turnusu leczniczego jest korzystanie z zasobów czystego powietrza, które jest przesycone jodem ze względu na otaczające nas lasy. Tu pokazujemy jeden z licznych naszych spacerów (turnus 2 I - 29 I ).

Czytaj dalej
Przeczytano: 185

Dodane przez w w Po lekcjach...

   Przyszła do nas po Nowym Roku śnieżna zima i do tej pory nie odpuszcza i mocno trzyma .Jest to oczywiście duży plus dla dzieci leczących się w sanatorium bo mogą skorzystać z jej uroków.

Czytaj dalej
Przeczytano: 168

Dodane przez w w Po lekcjach...

   W dniu 23 stycznia w naszej szkole sanatoryjnej odbyło się spotkanie z świadkiem holokaustu na Podkarpaciu Panią Lucią Retman, która podczas wojny była prześladowana za to że była żydówką, Pani opowiadała dzieciom o tym jak musiała uciekać z Polski i posługiwać się fałszywymi dokumentami, jak ciężko pracowała na terenie Rzeszy Niemieckiej, jak po wojnie musiała wyjechać do Izraela.

   Spotkanie odbyło się w ramach IX Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu organizowanych przez Uniwersytet Rzeszowski.

   Podczas spotkania odbyła się książki pt. "Materiały źródłowe do dziejów Żydów w Rzeszowie w czasie okupacji niemieckiej" pod red. Elżbiety Rączy, Wacława Wierzbieńca i Grzegorza Zamoyskiego oraz książki Pani Luci Retman pt. "Perły za życie"

   Obecni na spotkaniu byli także Prezes Zarządu - Dyrektor Naczelny Uzdrowiska  dr Iwona Olejnik, nauczyciele , wychowawcy, pracownicy ZSS w Rymanowie Zdroju.

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 175

Dodane przez w w Po lekcjach...

   Pogoda zimowa nam dopisuje, trzyma lekki mróz więc klasa I gim. wybrała się na saneczkowanie. Oczywiście tylko ci, którzy są zdrowi. Zakatarzone i kaszlące dzieciaki oglądają zimę z okien sanatorium.

Czytaj dalej
Przeczytano: 158

         

                     Pada śnieg, suną sanki,

jest renifer i bałwanki.

Śnieżki z nieba spadają,

życzenia zdrowych świąt składają.

Niech te święta będą wyjątkowe,

a prezenty odlotowe.

W nowym Roku niech się wam wiedzie

w szkole i w domu.

 

Serdeczne życzenia dla naszych byłych i przyszłych uczniów Szkoły Sanatoryjnej

Życzy Rada Pedagogiczna

 

Zobaczcie kilka zdjęć z iluminacjami świątecznymi w Uzdrowisku:

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 143

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

   Święty Mikołaj – postać starszego mężczyzny z białą brodą ubranego w czerwony strój, który wedle różnych legend i baśni w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty saniami ciągniętymi przez zaprzęg reniferów. Według różnych wersji zamieszkuje wraz z grupą elfów Laponię lub biegun północny.

Dzięki sprawnej promocji praktycznie zastąpił on w powszechnej świadomości tradycyjny wizerunek świętego Mikołaja biskupa Miry.

Obecnie powszechna forma tej postaci wywodzi się z kultury brytyjskiej i amerykańskiej., gdzie jest jedną z atrakcji bożonarodzeniowych. W większej części Europy, w tym w Polsce, mikołajki  obchodzone są tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa Miry. Rankiem tego dnia dzieci, które przez cały mijający rok były grzeczne, znajdują prezenty, ukryte pod poduszką, w buciku lub w innym specjalnie przygotowanym w tym celu miejscu (np. w skarpecie).

Na skutek przenikania do europejskiej tradycji elementów kultury anglosaskiej (w szczególności amerykańskiej) także w Europie święty Mikołaj utożsamiany jest coraz częściej z Bożym Narodzeniem i świątecznymi prezentami.

   Z dziećmi przebywającymi na leczeniu Mikołaj spotkał się wieczorową porą. 

Były wiersze i piosenki przygotowane przez dzieci dla Mikołaja, a On  obdarował je słodkimi prezentami.

Oto relacja fotograficzna:

    

          

       

 

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 154

 Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku , po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą  z  23 kwietnia 1937 r, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 r, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989 r.

Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918 r, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec.  Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef  Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj. 

 W naszej szkole w dzień poprzedzający święto,  odbyła się uroczysta akademia przypominająca to wydarzenie.

Oto relacja fotograficzna:

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 156

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

Uczniowie naszej szkoły czytają

 „Quo vadis”

Henryka Sienkiewicza

 

 

   Parlament Polski  ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza.

 Obchodzimy w nim bowiem 170 rocznicę urodzin i 100 rocznicę śmierci pisarza.

 Sienkiewicz był pierwszym Polakiem uhonorowanym  Literacką Nagrodą Nobla.

 Pokochaliśmy Sienkiewicza za Trylogię  ale to powieść Quo vadis przyniosła  mu międzynarodową  sławę i właśnie tę powieść czytali uczniowie naszej szkoły:

Ligia Palmąka

Agata Sowa

Pankracy Olejniczak

Andrzej Broszkowski

Joanna Saska

Natalia Michalak

Natalia Sawa

Przygotowaliśmy  wcześniej  pięć fragmentów Ouo vadis, które oddawały sedno powieści i tworzyły spójną całość. Uczniowie w  strojach,  przypominających rzymskie togi  i  w pięknej interpretacji utworu, stworzyli wyjątkową atmosferę i oczarowali wszystkich słuchających.

 Zamysł napisania tego utworu zrodził się, kiedy Sienkiewicz zwiedzał Rzym, wraz ze swoim przyjacielem Henrykiem Siemieradzkim, malarzem na stałe tam mieszkającym. Odwiedził mały rzymski kościółek,  nad drzwiami którego wznosił się napis   Quo vadis, Domine?”.

  „Quo vadis" opowiada o czasach Nerona, o rzeczach potwornych, o prześladowaniach, martyrologii, cierpieniach i zabijaniu chrześcijan. Jest też wątek miłości, pięknej Ligii, rzymskiej zakładniczki  i  Marka Winicjusza, patrycjusza i przyjaciela Petroniusza.

Przedstawione w dziele Henryka Sienkiewicza wydarzenia, mają miejsce w ważnym momencie dziejowym. Zostały ukazane w momencie upadku wielkiego imperium rzymskiego i narodzin nowego, chrześcijańskiego świata.  Taka tematyka spowodowała, że "Quo vadis" wzbudzało dużą ciekawość czytelników z Polski i zagranicy. Do dzisiaj książka jest uważana za jedną z najczęściej czytanych lektur na świecie. Ogłoszono ją arcydziełem w historii światowej literatury.  Jest więc nie tylko powieścią polską, jest powieścią uniwersalną.

 

Później obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez Katarzynę Guśpiel:

  „Podróż przez życie i twórczość pisarza”, która  podkreślała,

 jak wielkim był patriotą Henryk Sienkiewicz. Zapamiętaliśmy  jego słowa:

„…Polskość nie jest z przymusu. Polskość jest z wyboru. Polskość jest piękna.”

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 184

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

   W piątkowe popołudnie 14 października klasa VI wybrała się na jesienny spacer.

Pogoda była umiarkowanie słoneczna, można więc było zaobserwować piękno kolorów jesieni w lesie i w parku zdrojowym, którego alejkami spacerowaliśmy.

Czytaj dalej
Przeczytano: 169

Witamy wszystkich naszych uczniów w nowym roku szkolnym, który będą spędzać na turnusach leczniczych w sanatorium i równocześnie w naszej szkole.

Życzymy wielu wspaniałych osiągnięć w kolejnych etapach zdobywania wiedzy.

 

Rada Pedagogiczna

Zespołu Szkół Specjalnych

 

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 192

Rymanów Zdrój - Po zdrowie w Rymanowie

Rymanów Zdrój położony jest 4 km

na południe od miasta w dolinie Taboru

Czytaj więcej...

Media o nas

Drogi Gościu zapraszamy Ciebie do zobaczenia co o nas piszą media.

Czytaj więcej...

Od czego zacząć

Żeby zapisać się do naszej szkoły wystarczy tylko kilka minut. Zobacz jakie to proste!

Czytaj więcej...

Joomla templates by Joomlashine Projektowanie stron internetowych MISTEO.PL